Mężczyźni niechętnie chodzą do lekarza. Raporty GUS z ostatnich kilkunastu lat potwierdzają, że w tym czasie u lekarza było ok. 75 proc. kobiet, a tylko 55-64 proc. mężczyzn. Co ciekawe, panowie pojawiają się coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej. Jakie zabiegi wykonują?
Dbanie o swój wygląd nie jest dla współczesnych panów powodem do wstydu. Poddają się pielęgnacjom, kiedy chcą być poważnie traktowani jako partnerzy w dziedzinie prywatnej, ale też jako współpracownicy w życiu zawodowym. Starają się coraz częściej dbać o wysportowaną sylwetkę, wypielęgnowaną skórę, elegancką fryzurę, zadbane dłonie czy przyjemny zapach. Wypoczęta, młodo i zdrowo wyglądająca skóra jest dla wielu wyrazem kompetencji i sukcesu, a także elementem pomagającym wzbudzać zaufanie - srogi wyraz twarzy wynikający z poprzecznych zmarszczek na czole i opadających kącików ust nie jest pożądany w kontaktach biznesowych.
Z badań TNS Polska wynika, że co piąty mężczyzna korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, aby zahamować proces starzenia się skóry lub zlikwidować jego oznaki. Statystyki pokazują też, że mężczyźni zostawiają w klinikach medycyny estetycznej 1 - 2,5 tys. zł.
Mężczyźni wykazują zainteresowanie np. zabiegami przeciw łysieniu - takimi jak mezoterapia czy osocze bogatopłytkowe. Wypadanie włosów jest w przypadku panów jednym z najczęściej występujących problemów estetycznych. Często bardzo niekomfortowe jest dla nich także nadmierne wydzielanie potu lub zmarszczki na twarzy. W tym celu najczęściej stosuje się zabiegi z toksyną botulinową tzw. botox. Wielu z nich decyduje się również na depilację laserową. Ramiona, brzuch i plecy - to miejsca z których mężczyźni najczęściej chcą pozbyć się niechcianych włosków. Wzrasta też popularność depilowania rąk, nóg czy okolic intymnych - mówi mgr kosmetolog Aleksandra Rabenda z krakowskiej Kliniki VESUNA.
Mężczyźni lubią korzystać z innowacyjnych technologii - również w dziedzinie medycyny estetycznej. Dlatego też coraz częściej wybierają zabiegi, do których wykorzystuje się zaawansowane urządzenia, np. nowoczesne lasery. Z ich pomocą można pozbyć się przebarwień, blizn i rozstępów albo zamknąć naczynka.
Choć panowie są wciąż niewielkim odsetkiem pacjentów w klinikach medycyny estetycznej, ciągle zwiększa się liczba tych, którzy chętnie korzystają z osiągnięć nauki w tej dziedzinie. Bez wątpienia dbanie o siebie, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn sprawia, że wzrasta ich pewność siebie i poprawia się samopoczucie, co może skutkować lepszym podejściem do relacji osobistych i zawodowych.
dostarczył infoWire.pl
Link do strony artykułu: https://wm3.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/jakie-zabiegi-estetyczne-wykonuja-mezczyzni